25 May (ΒΙΝΤΕΟ) Πρόεδρος ομάδας εισέβαλε στο γήπεδο για να ζητήσει διαφορετικό παίκτη κτυπήσει πέναλτι στο 96ο λεπτό

Posted at 09:55h
in News
by Megabet Plus Team

Aυτό που συνέβη στην Τσάρσκο Σέλο δεν πρέπει να έχει ξαναγίνει. Ο σύλλογος από τη Βουλγαρία χρειαζόταν νίκη ενάντια στη Λοκομοτίβ Σόφιας για να έχει ελπίδες παραμονής, ωστόσο κόλλησε στο 1-1 και σε συνδυασμό με τη νίκη της Μπότεφ Βράτσα, υποβιβάστηκε στη Β’ κατηγορία.

Η Τσάρσκο είχε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις, όταν και κέρδισε πέναλτι, ωστόσο συνέβη το εξής απίστευτο: Ο Τζάφα πήρε την μπάλα για να εκτελέσει, όμως ο πρόεδρος της ομάδας εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο για να τον αποτρέψει – με μερικά Μέσα να αναφέρουν ότι τον χτύπησε κιόλας!

Τελικά την εκτέλεση ανέλαβε ο Καβντάνσκι, που όμως νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, σφραγίζοντας τον υποβιβασμό…

Όλα τα ματς με σούπερ αποδόσεις στο megabetplus.com.cy!

🇧🇬 Bulgarian club Tsarsko Selo had a penalty in the last minute to keep them up.

The club owner came onto the pitch to change the taker. A different player then missed the penalty. 🤣

They got relegated, and the club has now dissolved. 😳🇧🇬 pic.twitter.com/Q2p204lriz